Tarayıcınız (Internet Explorer 6) çok eski. Tarayıcınızda ciddi güvenlik açıkları var ve bu ve benzeri sitelerdeki bazı özellikleri gösteremeyebilir. Tarayıcınızı nasıl güncelleyebileceğinizi öğrenin.
X

İspanyolca Öğreniyorum: Bölüm 1

6-7 ay önce büyük bir hevesle İspanyolca öğrenmeye başlamıştım. “Rosetta Stone” eğitim setiyle çalışıyordum ve kelime kapasitemi geliştirmeye başlamıştım. Ama araya giren diğer olaylar nedeniyle İspanyolca öğrenme serüvenime ara vermek zorunda kalmıştım.

Dün gece, “Sık Kullanılanlar” listeme baktığımda ispanyol.com sitesinin bağlantısının olduğunu gördüm. Hemen girdim ve sayfalar arasında gezinmeye başladım. 2 dakika sonra kağıdı kalemi elime almış, “İspanyolca Selam Verme” bölümünden itibaren çalışmaya başlamıştım.

Dil öğrenme serüvenim doğduğum andan itibaren başladı. İlk başlarda etrafımdaki diğer insanlardan farklı bir teknik uyguluyordum, “bebekçe” ilk öğrendiğim dil oluyordu. Baktım ne dediğimi anlamakta zorlanıyorlar. Ben de onlara katıldım ve 1 yaşından itibaren “Türkçe” konuşmaya başladım. Daha sonra Antalya Koleji’nde ortaokul hazırlık okurken “İngilizce” öğrendim. Lisede Akev Koleji’nde okurken İngilizce’nin yanında bir yıl da “Almanca” dersi gördüm. Daha sonra Almanca’nın üstüne gitmeyince ikinci dilim olamadı, belki İspanyolca’dan sonra Almanca’yla tekrar ilgilenebilirim. Şimdi büyük bir şevkle İspanyolca öğrenmeye çalışıyorum. :)

Neden İspanyolca Öğrenmeye Karar Verdim?

Aslında herşey Nat King Cole’un sesinden dinlediğim “Quizàs Quizàs Quizàs” parçasıyla başladı. İspanyolca ve Türkçe sözlerine buradan ulaşabilirsiniz. Daha sonra da İspanyolca ile ilgili öğrendiklerim şevkimi iyice arttırdı.

“Quizàs Quizàs Quizàs”ı Nat King Cole’un sesinden dinlemek için alttaki oynatıcıyı kullanabilirsiniz:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

İspanyolca Hakkında

Vikipedi‘de verilen bilgilere göre İspanyolca, (İspanyolca: Español) Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Romans dillerinden biridir. Dünyada en çok konuşulan üç dilden biridir. Dünyada İspanyolcayı ana dili olarak konuşan 400 milyon, toplam olarak bilen 500 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir.

İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Şili, Ekvador, Filipinler, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela’dır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin anayasası bir resmi dil tanımlamamakla birlikte, ülkenin genelinde konuşulan İngilizceden sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolcadır. Ülke içinde anadili İspanyolca olan 42 milyon kişi vardır. Özellikle güney bölgelerinde sadece İspanyolca konuşarak yaşanabilir.

İspanya’da İspanyollar kendi dillerine Kastilyaca diyorlar. Kastilyaca (castellano, kasteyyano diye okunur), İspanya’da İspanyolca’yı ifade etmek için kullanılır. İspanyolca’nın konuşulmadığı ülkelerde İspanyolca denen dil, İspanya’da başka dillerin de resmi dil statüsünde olmasından dolayı, karışıklığa meydan vermemek amacı ile castellano olarak adlandırılır. Bunun dışında dilin ismi Arjantin, Bolivya, Şili, Ekvador, Paraguay, Peru, Uruguay ve Venezuela’da da castellano diye anılır.

İspanyolca Latince’den geliştirilmiş ve Cebelitarık ve Bask gibi farklı bölgelerde konuşulan yerel dillerin etkisiyle bugüne gelmiştir. Bu nedenle Latince’den türeyen diğer dillere dilbilgisi ve sözcük dağarcığı açısından benzer. Dil üzerinde bir diğer önemli etki ise Endülüs Emevileri döneminden dolayı Arapçadandır.

Kristof Kolomb’a yolculukları sırasında İspanyol kraliyet ailesinin destek olması nedeniyle 16. yy.dan sonra Amerika’nın keşfiyle dil bu kıtaya hızla yayılmıştır.

İspanyolca Öğrenmeye Başlayalım

İlk başlarda ispanyol.com sitesinin izlediği yöntemi takip etmeyi düşünüyorum. Bu amaçla, kelime hazinemi genişlettikçe öğrendiğim kelimeleri burada sizlerle paylaşacağım. Belki öğrenmeye hevesliler çıkar ve bir yardımım dokunmuş olur.

Kelimeleri ezberlerken her kelimeyi ve anlamını bir dosya kağıdına not ediyorum. ispanyol.com’daki Ses Programları aracılığıyla telafuzlarını öğreniyorum. Daha sonra hem bilgisayarda, hem de bir kağıt üzerinde kelimeleri beşer kez yazıyorum. Yazarken telafuzlarını tekrar ediyorum ve anlamlarını aklımda tutmaya çalışıyorum. %80 öğrendiğime emin olduktan sonra bir kağıda öğrendiğim kelimeleri not ediyorum ve karşılıklarını hatırlayıp yazmaya çalışıyorum. Bu işlemi iki yönlü olarak (Türkçe’den İspanyolca’ya ve İspanyolca’dan Türkçe’ye) yapıyorum ve bingooo: kelimeler öğreniliyor. Öğrenilen kelimelerin kalıcı olması için tekrar şart. ;)

Dilerseniz şimdi 15 tane kelime ve bu kelimelerin anlamlarıyla başlayalım.

Basit İspanyolca: İspanyolca Selam Verme

Hola : Merhaba
Buenos diàs : İyi günler
Buenos noches : İyi geceler
Buenos tardes : Günaydın
Bienvenidos : Hoş geldiniz
Gracias : Teşekkürler
Muchas gracias : Çok teşekkürler
Si : Evet
No : Hayır
Adios : Hoşçakal
Hasta la vista : Görüşmek üzere
Hasta luego : Görüşmek üzere
Perdòn : Pardon
Por favor : Lütfen
Vamos : Gidelim

Hasta la vista amigos… ;) Bir dahaki derste görüşmek üzere… :)

 • selam arkadaşlar benim ispanyolca öğrenme nedenim ben fanatik GALATASARAY lıyım ve file bekçisi yani kalecisi FERNANDO MUSLERA yı çok seviyorum o ispanyolca konuştuğu için bir merak sardım . inşALLAH öğrenrim :) ;)

  sinemuslera

  11 Ara 2013

 • Merhaba, bu “temel ispanyolca kitabı” yeni başlayanlar için iyi midir?http://www.yargiyayinevi.com/Kitabevi/24576-Yeni-Baslayanlar-Icin-Temel-Ispanyolca.aspx

  Filiz

  17 Ağu 2013

 • merhaba arkadaslar ben ispanyolcayi gercekten ogrenmek istiyorum ve yabanci dillere cok merakim var.ana dilim kazakca,kendim kazakim turkce,rusca biliyorum ve ingilice,ispanyolcayi cok iyi bilen arkadaslar varsa yardim etmenizi rica ederim,simdiden tsk ettim

  mercan

  15 Ağu 2013

 • Ben ispanyolcaya acaip merakliyim. Violetta dizisi basladigindan beri ispanyolca ogrenmek istiyorum. Ordaki leonla tanismak icin elimden geleni yaparım :) :x

  zeynep

  15 Ağu 2013

 • Niye merak duyuyorum bu dile bilmiyorum. Aslında sadece dil öğrenmeye ilgim var ;) 3 yıl önce bir kursa kaydoldum, farklı sebeplerden dolayı devam edemedim.
  Tıpkı söylediğiniz gibi bi anda defter kalem aldım elime yeniden başlamak için :) saat 23:47.. ders çalışmak için harika bir vakit, hiç çaktırmıyor değil mi?
  Buenas noches :)

  Nurten

  13 Tem 2013

 • merhabalar ispanyolca öğrenmek isteyenlere özel dders verebilirim istanbulda yaşayanlara . alisimu@hotmail.com mail adresim

  melike

  05 Tem 2013

 • Emeğinize sağlık. İnsanlar kursa da gitmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Sağlıklı öğrenim için. Ben sizlere talk time akademi yi tavsiye ederim. http://www.talktimeakademi.com

  Ceren

  17 Haz 2013

 • Herkeze Selam,Bundan 2 yıl evvel Bir program Buldum ve pc ye kurdum Bu sohbet programı diğer programlar gibi basit degil,yanlız bizim insanımızın tutarsız ve kötü lafları yüzünden türk grubundan çıkıp kendimi latinlerin arasında buldum,Hareketleri bizlere göre daha serbest olan,müziği ve dansı çok seven bu insanlar,bizimkiler gibi kaba ve küstah değiller ve bir yıla yakın orada kaldım,Arjantin,porto rico,meksika,venezulla ve ispanyadan bir sürü arkadaşım oldu ve 3,4 ay içinde yazı olarak onlara direk karşılık vermeye başlamıştım telefuzda o kadar iyi değildim ama benim eğitim gördüğümü söylüyorlardı çoğu inanmıyordu bunları neden yazdım pratik yapmak isteyen arkadaşlar Bu programı kurup yararlanabilirler (inspeak)…feliz noches para todos,Gracias por compartir..

  Secreto

  23 May 2013

 • merhaba, temel ispanyolca kitabını alıp almamak da kararsızım ? Kitabı tavsiye eden var mı ?

  necla

  02 May 2013

 • arkadaşlar merhaba. Bende Pastora Soler hayranıyım. Pstora soler ‘in Quédate conmingo ve la mala costumbre adlı şarkılarından sonra İspanyolca tutkum başladı. bir soru sormak istiyorum. Uruguay İspanyolcası ile İspanya İspanyolcası arasında fark var mı ??

  Pastora Soler

  26 Nis 2013

 • Temel ispanyolca kitabı yeni başlayanlar için ideal. Bu kitaptan sonra türkçe olarak çağlar erteber’in kitabını alabilirsiniz.

  Ekrem Özkıran

  29 Mar 2013

 • Yeni başlayanlar için temel ispanyolca kitabını bitirdiyseniz a2 düzeyinde bir ispanyolca- ispanyolca yada ingilizce- ispanyolca kitap temin edinin.

  Tuğçe aykurt

  24 Mar 2013

 • yeni başlayanlar için temel ispanyolca kitabını aldım. kitap basit ve güzel anlatımlı. şimdi yeni kitaba ihtiyacım var. ne önerirsiniz?

  mehmet ay

  01 Mar 2013

 • . seviye filan az biraz yani ama ben biraz bildiğimi söyleyebilrim hemde cok cabuk ilerleyen bir dil canuk kavranıyor yani

  ispanyolca

  15 Oca 2013

 • ne yazık ki istanbul’da ispanyolca bilen veya öğrenmeye çalışan hiç kimse tanımıyorum. bu yüzden de pratik yapma imkanım pek olmadı. ama bilgisayardaki telafuz karşılaştırma programı telafuzumun fena olmadığını söylüyor.

  ispanyolca

  15 Oca 2013

 • İspanyolca çeviri, ispanyolca kursları hakkında tüm detaylı bilgiyi bulabileceğiniz sitemizde, ispanyolca kursuna gitmeye son.

  ispanyolca çeviri

  09 Oca 2013

 • Merhaba arkadaşlar bende İspanyolca öğreniyorum. yeni başladım sitelerden alındıları kendi yöntem ile geliştirtim yeni öğrenenler için daha kolay hale geldi bu siteyi ziyaret edin http://www.youtube.com/user/madenci6700 yorumlarinizla daha iyi bir , anlaşılır ders programı yapabiliriz.

  Zakir

  02 Oca 2013

 • İspanyolca öğrenmek isteyen, ispanyolca eğitim almak isteyenlere yönelik bilgi sitesi.Tıklayın.

  ispanyolca

  28 Ara 2012

 • hola amıgo soy hasan como estas yo mucho bıen muchas gracıasPuedo ayudar a los que quieren tener un ave dominicanos primero solo dos clases de españoles reales español hablado confundir.slm mrb arkadaslar ben hasan nasılsınız ben cok ıyıyım cok tesekkur ederım yaedımcı olurum ısteyene yanlız 2 cesıt ıspanyolca var 1 domınıklerın konustugu 1 de gercek ıspanyolların konustugu karıstrmayın bak net uzerınden yardımcı olurum:)

  hasan

  25 Ara 2012

 • benim ispanyolca öğrenme merakım enrique ıglesias ı tanımaktan geldi o süper bir sanatçı..bu dil o kadar güzel ve zevkli ki..herkese öğrenmesini kesinikle tavsiye ederim ..ve ispanya ya gitmelerini de tavsiye ederim…çok muhteşem bir yer..buenos dias:):)>-ayrıca herkesin yormları çok güzel insanların bu dili öğrenmek istemesi çok güzel bir şey..:)

  gizem

  23 Ara 2012

 • bende yaklaşık 2 ay önce kadar Meksika Cancun dan geldim. deli gibi ispanyolca öğrenmek istiyorum. o kadar hayran kaldım ki oraya yaşamayı bile düşünüyorum. bende her gün çeşitli kaynaklardan kelimelere ve cümle yapılarına çalışıyorum ama bi zaman sonra unutuluyor çünkü tekrar olmuyor. birebir yazışarak öğrenebileceğimiz bir yer yok mudur acep?

  ozzy

  15 Kas 2012

 • ingilizce yi öğrentikten sonra ikinci bi dil öğrenme hevesi geldi oda ispanyolca nedenini bilmediğim bi duygu bu beni ispanyolcaya yöneltti hiç bi nedeni olmamsına rağmen arkadaşlardan biri duygusal bi bağ olmalı dil ile aranızda demiş sanırım duygusal bi bağ bendeki şimdi nasıl öğrenirim ispanyolcayı diye araştırırken bu siteyi gördüm işim gereği iki ay yada üç ayda orta derece yapsam kariyerim açısındanda çok ii olur ama işimde sadece ingilizce şart ama ispanyolca sadece artı olur benim için ama fazla ilgi duydum heleki yorumları gördükçe sadece nasıl öğrenebilirim bu konuda yorumlar bekliyorum

  çağ

  03 Kas 2012

 • ben bu sene ispanyolca öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz ?

  fatma

  22 Eki 2012

 • ” Nos vemos” demek ” gorusuruz” yani ” see you ” anlamina gelir. Gayet kolay.. Sakin ” Nos vamos” ile karistirmayin cunku o zaman “hadi gidelim” demis olursunuz.. :) katkim olsun istedim :)

  ceys

  10 Eki 2012

 • Hola a todos
  Ben de orta amerikada bir ulkede yasiyorum.. ABD ye bagli ancak kendi icinde ozerk bir ulke.. Ispanyolca anadil olarak kullaniliyor. Ispanyolca ingilizcenin su anki haliyle kiyaslandiginda dort dortluk bir dil bana gore. Ingilizce biliyor olmama ragmen ingilizcede cok fazla kelime degisiklige ugramis durumda. Kitaplarda degil ama gunluk yasamda ingilizce konusanlar bu dili cok yipratmislar.. Yanlis anlasilmasin ingilizce yine de bir ihtiyac tabi ki ama Ispanyolca birinci tercihiniz olsun derim.. Turkiyede bu dilin gelecegi parlak gorunuyor. Belki bir sirketin istanbul da sube acmasi size arti puan kazandirir. Dunyada hangi uc dil is yapar diye sorarsaniz; tabiki ingilizce – ispanyolca ve almanca derim.

  ceys

  10 Eki 2012

 • herkese merhaba. ben şuan staj için ispanya da bulunuyorum. buraya ispanyolcayı hiç bilmeden geldim. pratik yapmakta zorlanıyorum. yardım edebilecek arkadaşların eklemerini istiyorum. şimdiden teşekkür ederim. saban_cingoz@hotmail.com:-??

  saban

  30 Tem 2012

 • arkadaşlar eğer ispanyolca öğrenmek istiyosanız ilk önce gramer kitabı alın ve face de ispanyolca arkadaşlar edinin mesela ben arjantine gitmeyi düşünüyorum seneye onun için de facede 1bini geçik arjantinli yani river plate’li arkadaşlar var bu dediğimi yapın ilk başta çok zorlanırsınız ama sonradan bi bakmışsınız size çok kolay gelmiş ama bu ispanyolca öyle bi dil ki başladığın zaman bırakamıyosun çok güzel bir dil bu ispanyolca o yüzden herkesin öğrenmesini tavsiye ederim ayrıca faceden eklemek isterseniz adni dale cavese yazın size her konuda yardımcı olmaya çalışırım gerçi çok iyi deil ispanyolcam ama yinede idare eder..cuidateeeeee

  adni dale cavese

  28 Tem 2012

 • Muchas gracias

  semih

  24 Haz 2012

 • ya belki size çok saçma bi soru gibi gelebilir ama çok merek ediyorum. ben bu olayı çözemedim. bu ekleri neye göre getiriyolar. bulamadımda hiçbir yerde. yani es, el, la, bu eklerin kelimeye göremi yoksa cümlenin anlamına göremi yoksa başka bişeye göremi. Lütfen biri açıklasın şunu yaaa.. lütfennn…tekrar söylüyorum size saçma bi soru gibi gelebilir ama ben anlamadım..:-? :-??
  bekliyorummm.. :-w :-w:-w:-w:-w

  Elif

  14 Haz 2012

 • arkadaşlar geçenlerde taksimde arkadaşla yürürken birden ispanyolca 6 aylık kurs ücretsiz sadece kitap parası dediler ee biz de iyiymiş dedik yazıldık 2 hafta oldu daha pek bişe öğrenemedik amma öğrenmeyi çok istirem ben şuan itü de ing hazırlık okuyorum tavsiyeleriniz ya da yardımcı olabileceğiniz herhanggi bi fikriniz varsa mail e iletirse çok bahtiyar olurum ing ya da ispanyolca farketmez oguz1907.1993@hotmail.com=d>

  oğuz

  15 May 2012

 • Merhaba Ben 12 Yaşında Bir Kızım

  El día más hermoso como este sitio, por favor me ayude a mi sueño de aprender a español

  gamze

  24 Mar 2012

 • Me ayudará un poco

  Günay

  19 Mar 2012

 • Hola mi nombre lo sé, pero muy poco Gunay española:)

  Günay

  19 Mar 2012

 • banada yardim edin.BILENLERDEN RICA EDIYORUM.ogreniyorum ogreniyorum hic bir sey bilmiyorum.pratige ihtiyacim war.

  ssermet

  13 Mar 2012

 • bende ogrenmek istiyorum banada yardim edin.pratik yapacak kimsem yok ogreniyorum ogreniyorum bosa kurek cekiyormusum hissine kapilmis bir durumdayim.sanki hic bilmiyormusum gibi yani.BILENLERIN YARDIMINA IHTIYAACIM WAR

  ssermet

  13 Mar 2012

 • Ispanyolca en basit dillerden birisi!
  Eger oyle olmasaydi koyden cikip gelip iki aylik bir calismayla universite sinfini kazanamazdim herhalde!:)

  Dun basladigim ispanyolcamla bugun aradan 6 yil gecmis ve birde ispanyolca uzerine B.Muhendisi olmusuz!
  Burda sunu belirtmek istedim ogrenmesi en kolay dillerden birisi suan resmi tercumanlik yapiyorum!
  Eger imkani olan varsa turkiyede 1 yil kursa gitmek yerine ispanyolca konusan herhangi bir ulkede 3 ay kalmak daha iyidir!

  mehmet

  12 Mar 2012

 • :) Herkese teşekkürler isteğimi arttırdınız.

  tekin

  27 Şub 2012

 • merhabalar,
  sanırım sadece bana karışık gelmiş bu dil:)articulolar dediğiniz şey şu kelimelerin başına bayan erkek eki getirilen şeyse o daha da karışık geldi kendim öğrenmeye çalışıyorum bakalım neler yapabileceğim…

  şahgaga

  17 Şub 2012

 • Hola a todos !!
  mi esposa es puerto ricana. Estoy feliz.

  Quiero aprender español :)

  I know about ispanyol.com and this page is great for the first step!!

  People can study at ispanyol.com – busuu.com –

  internetpolyglot.com also.. good luck ! :)

  ceys

  11 Şub 2012

 • Merhaba Arkadaşlar,
  İspanyolca öğrenmek için kalktım Ekvatora kadar geldim,İnşallah mayıs 25′e kadar burdayım.
  Zannımca 5 aylık bir zaman yeterli olacaktır.
  Eğer Yurtdışına gitme ihtimali olan varsa ,ekvator İspanyolca için ideal birülke…5 dolar özel dersin saati.Günde 4 saat özel ders yeterli olacaktır diye düşünüyorum.aile yanında konaklamak isteyenler için,Kahvaltı,akşam yemeği,tek kişilik oda ,özel banyo
  internet 15 USD …
  Ben 15 gün önce başladım derslere ve azcıkda olsa konuşmaya başladım.Eğer yardım almak isteyen olursa murat.ayrilmis@hotmail.com adresinden bana ulaşabilir.Hem sizlere yardımcı olmaya çalışır hemde öğrendiklerimi tekrar etmiş olurum.
  Saygılar
  Murat

  Murat

  19 Oca 2012

 • selam arkadaşlar öncelikle ispanyolca öğrenmek isteyen bu kadar arkadaşımızın olması beni mutlu etti.
  Dile gelince ispanyolca çok kolay bir dildir. Tahminimce articulolarda ve bir de düzensiz fiillerin zamanlarda ki çekimlerini ezberlemekte zorluk çıkarabilir. İspanyolca zevkli bir dildir ve öğrenmek isteyen herkese yardımcı olabilirim.

  sevgiler.

  ahmet

  14 Oca 2012

 • Hola, como estais?, estoy muy bien. Yo quiero conocer que quieres aprender espanol. Hasta luego. Chao.

  Labarba

  11 Oca 2012

 • Hola a todo amigos. Ben 4,5 aydır meksika cancunda yasıyorum buraya gelmeden once ne ingilizce nede başka dıl bılıyordum sadece ıstanbuldan almıs oldugun 2 adet kıtab vardı elımde ılk başta onlarda okudugum ve ogrendıgım seylerle başladım ve daha sonra calıştıgım şirkette meksikalı arkadaşlardan kapmıs oldugum kelımeler ogrenmeye başladım. aslında ogrenılecek en basıt dıl bence (tabı ben meksıkadayım dıye bana ole gelebılır)Ben kendımı daha ılerletmek ıcın burda bı kurs da buldum ılk başta hıc anlasamıyodum hocayla ama zamanla bırbırımızı anladıgımızı fark ettik o bana ispanyolca bende ona turkce ogrettım :) suan icin ogrenmekten ve konusmaktan cok mutluyum umarım sizlerde ogrenırsınız.

  Nos vamos…

  Teoman

  10 Oca 2012

 • ispanyolca öğrenmek isteyenlere yardımcı olurum

  mehmet

  08 Oca 2012

 • kursa ihtiyacım var
  grame ve kelime konusunda yardımcı olursanız sevinirim . teşekkürler

  mücahit

  04 Oca 2012

 • :(( ben ne yapacagim 1 ay sonra ıspanyaya gidiyorum ve bırsey bilmiyorum

  merve

  20 Ara 2011

 • Hola, Buneas Tardes mi amigos, Ben de uzun zamandir yurtdisinda yasiyorum, Fransizca, Ispanyolca, Arapca ve ingilizce biliyorum. Ihtiyaci olana yardimci olabilirim.

  Buraya yorum yapan arkadaslardan biri bunu yazmis bu Ispanyolca degil Fransizcadir. Turkceye cevirisini yapiyorum.

  *arkadaslar aranızda ispanyolca biliyorum diyen varsa şunu bana çevirsin…

  escusez-moi je crois q je ne te connais pas alors pour quoi vous me ecrivez est que vous n’avez pas de vie ou quoi . vous etes une accro

  *Ozur dilerim, seni tanidigima inanmiyorum. Ozaman neden bana hala yazmaya devam ediyorsunuz. Siz yasamiyorsunuz heralde yada anlamiyorsunuz demis.*

  Ispanyolca cok ama cok guzel bir dildir Fransizca bildigim icin Ispanyolca cok kolay geliyor. InsaAllah sizlerde ogrenirsiniz cok zevkli bir dil.

  Rosamor

  07 Ara 2011

 • 1.5 ay öncesine kadar hiçbir ispanyolca kelime bilmiyordum şuanda 100 kadar fiil ve 600 den fazla kelime biliyorum ve ispanyollarla yazışmaya başladım ,istemek ve sevmek çok önemli ispanyolca yazışmak isteyen varsa

  saneratis@yahoo.com

  tanju atis

  07 Ara 2011

 • Merhaba ispanyolca öğrenmek için:bbc languages kısmında her dile ait chapterlar var ve mail kısmına üye olunca size haftalık hatırlatma amaçlı mail geliyor ve videolarla öğreniminizi destekliyorsunuz,orayı gördükten sonra başka bir siteye gerek yok bence :)

  esra su

  03 Ara 2011

 • Arkadaşlar merhaba,
  İspanyolcada kelime dağarcığımı geliştirmek için yaptığım 20000 den fazla kelime içeren bilgisayarınız çalışırken size otomatik açıp kapanan msn tarzı penceresiyle istediğiniz saniye sürele ile size ispanyolca ve karşılık gelen türkçe kelimeyi gösteriyor.. Paylaşmak istedim. Saygılar.
  http://www.verigrup.net/esp.rar

  mehmet

  19 Kas 2011

 • merhaba,
  kursların temposunu yavaş bulduğumdan kendi kendime ispanyolca öğrenmeye karar verdim. yeni bir dil öğrenmenin püf noktası, araya boşluk bırakmadan hergün çalışabilmekte. mesela haftada 2 gün 2*4 = 8 saat çalışacağınıza her gün birer saat çalışmak kesinlikler daha efektiftir. böyle yaparak ispanyolcamı nerdeyse orta seviyeye getirdim. bu arada 3 değişik kaynaktan faydalandım. birisi piyasada satılan spanish deluxe seti, diğer ikisi ingiltere’den aldığım audio cd’li 2 farklı set.
  ne yazık ki istanbul’da ispanyolca bilen veya öğrenmeye çalışan hiç kimse tanımıyorum. bu yüzden de pratik yapma imkanım pek olmadı. ama bilgisayardaki telafuz karşılaştırma programı telafuzumun fena olmadığını söylüyor.
  benimle benzer durumda olan arkadaşlarla karşılıklı yardımlaşabiliriz. ingilizcem çok iyi.ispanyolca bilip ingilizcesini geliştirmek isteyenlerle karşılıklı çalışabiliriz. piyasadaki özel ders ücretleri uçmuş, bazı hocalar saatine 100 TL’den fazla istiyormuş. çalışmayı bedavaya getirebilmek için aklıma gelen çözüm bu:)
  bu arada başkalarına öğretirken de insan bir dili pekiştirebilir veya geliştirebilir. bu yüzden ispanyolca sevisyesi benden düşük olanlarla da çalışmaya prensipte hayır demiyorum. istanbul’da yaşıyor olmaları şartıyla:)
  e-mail’im: kirpino@hotmail.com.
  tüm arkadaşlara kolay gelsin diyorum.

  mert

  17 Eki 2011

 • linda miami amerikadır. vah vaah

  hop

  17 Eki 2011

 • lutfen ya bir cevap verin cok acil…

  linda

  11 Eki 2011

 • ya arkadaslar aranizda miamide hangi dil konusuldugunu bilen varmi…?

  linda

  11 Eki 2011

 • ispaniolcani sevme nedenim bu dilde cok film izledim dil cok hosuma gitti..hem barce seviyorum..rusca ingilisce ana dilim azerice turkce biliyorum sira ispaniolcada

  shems

  11 Eki 2011

 • :x
  cok seviyorm bu dili..ingilisce rusca normal sayda biliyorum
  ispaniolca oyrenme nedenim barselona sevmeyim ve bazi ispaniol filmleri izlemeyimdir.:x
  isdeyim su an eminim oyrenecem herkese basarilar

  shems

  11 Eki 2011

 • süpersin coşmuşsun inşallah biz de öğreniriz bu kadar yazdıklarından sonra cenk teşekkürü bir borç biliriz

  irem

  05 Eki 2011

 • Zeyneb Pırıl

  26 Eyl 2011

 • Hola a TODOS…. Arkadaşlar ispanyolca hevesimin tavan yapmasıyla ankarada bır kursa yazıldım..2-3 hafta sonra yavas yavas zorlanmama karsı bu benı engellemedi tabikide ve ispanyolca hakkında daha cabk ve zevklı oğrenmek ıcın bır cok yol oğrendım
  1-)ispanyol. com tabikide
  2-)BBC-SPANİSH adlı sitede “mi vida loca” adlı diz adeta yenı öğrenenler ıcın bulunmaz bı nımet(az bı ıng lazım ılk adımlar ıcın)
  3-)rosetta stone tell me more adlı dunyaca unlu programların bılgısayarınıza kurup cosuosunuz
  4-)fononun ispanyolca ilk adım ve özellikle türkçe anlatımlı gramer kıtapları
  5-)Biraz da eğlence arıyanlar ıcın aventura adlı grubun harıka ıspanyolca sarkıları..
  Arkdslar daha fazla ve cok carpıcı bılgıler ıcın slmlknt@gmail.com adresıne bır e-mail atmanız yeterli gracias muchas mis amigos

  Cenk

  25 Eyl 2011

 • :(( Ya Ben De Öğrenmek İstiyorummm… Sadece ” Hola, como estas? ve estoy bien” falan biliyorum. :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

  Mustafa Tan

  24 Eyl 2011

 • rica ederim ben o siteye bagımlı oldum resmen facebooktan cok oraya giriyorum ve birsürü yabancı arkadasım oldu :) ispanyolcayı da bayag ilerlettim :)

  müge

  13 Ağu 2011

 • teşekkür ederim müge arkadaşım en yakın zamanda bakıcam

  irem

  12 Ağu 2011

 • http://www.busuu.com harika bir dil öğrenme sitesidir. ispanyolcayı da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. ayrıca orda ispanyolca anadili olan birsürü arkadas edineceksiniz. ben üyeyim ve cok samimi oldugum ispanyol arkadaslarım oldu bu site sayesinde.
  başarılar :)

  müge

  12 Ağu 2011

 • benim yurtdışında akrabam yok ya da yabancı dil konuşan bir arkadaşım ya da okulda hiç ispanyolca dersi görmedim ispanyolca şarkılar dinlerken ispanyolca öğrenme hevesi oluştu fakat yazdığımdan da anlaşılacağı üzere hiçbir şey yok sıfırım anlayacağınız öğrenmek de istiyorum aranızda yakınlarınız da konuşan olup da en azından az da olsa tecrübeli olanlarınız var bana hangi tavsiyeler de bulunursunuz nereden başlayayım kursa gitmek falan gerekir mi nerden başlamalıyım bir de ispanyolca dil öğrenmesinin zorluk derecesini yazarsanız çok teşekkür ederim şimdiden:)

  irem

  11 Ağu 2011

 • ispanyolca çok kolay konuşma yönüdür mesala si no adios hola bazıları bunlardır

  havva

  29 Tem 2011

 • nsl yazıldığını bilmiyorum ama andante kelimesinin türkçe anlamı nedir?

  gaston_soffiritti

  24 Tem 2011

 • bu dili gerçekten öğrenmeyi çok istiyorum..yardımcı olursanız çok sewinirim:)

  yusuf

  13 Tem 2011

 • :)gracias
  umut dogan

  emircan

  29 Haz 2011

 • herkese merhaba.ben üniversite öğrencisiyim bu sene hazırlık okudum ingilizcem iyi düzeyde sayılabilir ama içimde ispanyolca öğrenme aşkı var ilerdeki kariyerim içinde gerekli olan bir dil. herşeye bugün başladım neler yapmalıyım tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.adios:)

  ferda

  25 Haz 2011

 • Hocam merhabalar.. Ben bu sene lise 3. olacağım ve bir tane çok samimi olduğum ispanyol arkadaşım var.. O da bana yardımcı olacağını söylüyor ve yardımda ediyor. Dil öğrenmeye çok yatkınım. İngilizcem çok fazla iyi. Almanca öğreniyorum 1 senedir ve 1 lisan 1 insan en çok önemsediğim şey. Ölene kadar dil öğrenebilir, gezebilirim. İspanyolca öğrenirken neler yapmalıyım, nasıl daha kolay ve daha hızlı öğrenirim vesayre yardımcı olursanız minnettar kalıcam. Şimdiden sonsuz teşekkürler .

  Aslı

  25 Haz 2011

 • benim öğrenmeye herkesten daha çok ihticım var….
  gerçekten çok karmaşık ve bizim hiçde alışık olmadığımız bir bil…herkeste biraz ingilizce vardır ama normal hayatta kimsenin ispanyolca ile alakası yoktur..

  erkan

  08 Haz 2011

 • Ucretsiz olarak ispanyolcu sesli dersler icin http://www.ispanyolca.gen.tr yi ziyaret edebilirsiniz arkadaslar

  Serap

  19 May 2011

 • Estoy aprendiendo español, porque yo vivo en los norte de america. hay muchas personas que sólo hablan español. El español es difícil para mí. Estoy viendo la televisión en español todos los días. tengo algunos libros en español y cds. Tengo un amigo que habla español. a veces me ayuda. Deseo mucha suerte con el español.

  erkan

  14 May 2011

 • holo como se

  mustafa tatar

  21 Nis 2011

 • http://www.learnspanishtoday.com/free_vocabulary.htm
  selamlaşma vs kısmını öğrendikten sonra düz cümle yapılarına başlayacaklar için çok güzel bi site…

  guzz

  14 Nis 2011

 • merhabalarr..
  bu sabah 08. küsür itibari ile ispanyol.com da başladım ispanyolcaya :).. kendi alanım ing öğretmenliği olduğu için yabancı dile yatkınlığım var fazla çok sorun yaşayacağımı sanmıyorum öğrenirken fakat şöyle bi sorum olacak :
  fono nun açık öğretim kursu varmış ispanyolca.. net üzerinden öğreniyosnuz kaynak vs onlar veriyolar ama acaba diyorum sınıf ortamında birebir öğrenme kadar yararlı olur mu arada kaldım… daha önce online olarak açık öğretim şeklinde dil öğrenmiş arkadaşlar varsa onların fikirlerine ihtiyacım var..
  muchas gracias..

  guzz

  14 Nis 2011

 • Peki Arzu hanım soruma cevap verebilir misiniz? :)Limasollu nacı yayınlarının ispanyolca setini önerir misiniz yada öneren başka biri var mı? :)

  Banu

  09 Nis 2011

 • Aranızda Ispanyolca öğrenmek isteyenler varsa benimle iletişime geçebilirler.
  Ispanyolca yeminli tercümanım ve evimde özel ders veriyorum. Detaylar için arzu.cevikalp@yahoo.es adresine mail göndererek bilgi alabilirler.

  Arzu

  07 Nis 2011

 • merhabalar,. şu an ispanyolca kursuna gidiyorum bir ay oldu daha ve çok sevdim, ama biraz zor gibi sanki ingilzceye göre, ya da bana öyle geliyor, ben pratik yapacak konşabilecek yardım edecek birileri varmı diye sormak istiyorum,
  gracias , mis amigos

  irfan

  02 Nis 2011

 • Ayrıca ispanyolca öğrenmek için hangi setleri önerirsiniz. Hem site yöneticilerine hemde ziyaretçilere soruyorum. Ben iki sette kararsızım. Limasollu naci yayınlarının kitabıyla(İSPANYOLCA PRATİK KONUŞMA SETİ), LEARN TO SPEAK SPANİSH DLX 10 arasında kararsızım. İkiside türkçe anlatımlı değil mi ve hangisi bana yarar sağlar konuşma yazma telafuz vs. yaz tatilinde hızlı bir tempo ile çalışmayı düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz? :)

  Banu

  31 Mar 2011

 • Merhaba, bende ispanyolcaya merak salmış durumdayım. Şuan lisedeyim ve üniversitede ispanyolca okumak istiyorum. Bizim okulda dil bölümü felan yok. Dil sınavları hakkında da bilgim yok. Nettede merakımı doyuracak bilgilere ulaşamadım. Beni bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirebilir misiniz? Hangi sınavlara girmem gerek. Ygs lys fln girecekmiyim sadece yds sınavına mı gireceğim orda hangi dilleri çözeceğim fln… İngilizcem orta düzeyde. İspanyolcadada ingceye benzer şeyler olduğundan rahat kavradım diyebilirim. Yanıtınızı bekliyorum. Lütfen beni aydınlatın. Şimdiden teşekkürler. :)

  Banu

  26 Mar 2011

 • ispanyolca öğrenmek istiyorum ögrenme sürecini daha açıklayıcı anlatabilirmisiniz teşekkürler

  ayna

  26 Mar 2011

 • yeni dil öğrenmek istiyorum öncelik ispanyolca daha açıklayıcuı bir bilgi verirrmisiniz yani kelime öğrenebiliriz ancak ingilizcedeki gibi gramer bilgisine gerek var mı bunları öğrenmek istiyorum teşekkürler
  :-?

  aynımah

  26 Mar 2011

 • Merhaba Yelda,

  Ben de ispanyolcayı öğrenmek istiyorum. En azından derdimi anlatabilecek kadar.
  Seninle iletişime geçmeyi isterim.
  Bir adres verirsen çok sevinirim.

  Serap

  21 Mar 2011

 • HOLA :d

  Yo soy Umut como estas todo el mundo buenas dias hasta la vista gracias :)

  umut

  20 Mar 2011

 • hola :D

  bunarlı çevirecek varmı

  HOLA COMO TAS

  no nada busko aun edu que me quiera pero no lo encuentro

  bn que ?????
  eres como un poko no se

  la inormacion cual informacion????

  serhat

  17 Mar 2011

 • yelda iletişim kurabilirsek sevinirim:)

  başak

  10 Mar 2011

 • merhaba ben kolombıyada yasıyorum.istersenız ispanyolca ogretebılırım.chao…

  yelda

  09 Mar 2011

 • hola
  ispanyolca öğrenmeyi uzun zamandır istiyordm fakat sürekli erteliyordum tam anlamıyla başlamaya penelope cruz un tanrıdan haber yok filmini izledikten snra karar verdim bulnduğum şehirde buna dair herhangi bir kurs yok ve ciddi anlamda öğrenmek istiyorum bu dili bana yardımcı olursanız sevinirim

  başak

  06 Mar 2011

 • uu:D/uu:D/ holaa! ben ispanyolcayı çookkk ama çok sewiyorum…öğrenmeye başladım bile.ama aklıma birsey takılıyor ben dil kartları aldımm orda benim adım gizem derken mi nombre es gizem demem gerektiğini yazıo ama farklı kaynaklarda daha farklı sekilde ifade ediliyor.bu o kadar önemli mi?:-?:-?:-?:-?

  gizem

  20 Şub 2011

 • olaa..2 senedir ispanyol bilen kız arkadaşlarımla konuşarak bu şekilde kendimi ilerletim şu an tek bir amacım kaldı oda iyi bir belge almak.nette konuşarak ispanyolca konuşmasını geliştirmek isteyen arkadaşlar varsa ekleyebilirler beni hasta la vista..zeleny-blau@hotmail.com

  gorbaçov

  18 Şub 2011

 • yo soy quien? yo soy bizim kısaltmalarımız gibi ama ingilizcede öğrendiğimiz gibi british sadce öğreniyoru z amerikan ingilizcesi gibi birşey biz yine aslını öğreniyoruz konuşma dili değil.

  ecem

  17 Şub 2011

 • selamlar

  5 yildir ispanyada yasiyorum. yardimci olabilecegim konular olursa yardım etmek isterim.

  email adresim : hcsnmz@gmail.com

  bu arada ilk baslarda zor gibi gozuksede cok keyifl bir dildir azminizi yitirmeyin.

  sevgiler

  sonmez

  22 Oca 2011

 • AMMMMİİİİİ
  hasta la vista beyby

  selman emre

  11 Oca 2011

 • ja ja ja ne demek arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim :d

  kudret

  10 Oca 2011

 • jajajaja ne demek

  kudret

  10 Oca 2011

 • bende öğrenmek istiyorum

  sabri

  09 Oca 2011

 • merhabalar,
  Sifirdan ispanyolca ogrenmeye baslayacak ve bunun kitap ile baslamak isteyen birisine hangi kitabi onerirsiniz ?
  tsk ler

  skibbe

  06 Oca 2011

 • türkce dilini konusalımm…. Türkiye burası ispanyol deil..böle dilleri dıslıyoruz

  ozan

  30 Ara 2010

 • ben de espanol caya çok seviyorum o yüzden büyük bir istekle espanolcayı öğren meye çalışıyorum
  haftada beş kelim öğreniyorum ama çok sağlam öğreniyorum unutmamak için

  mehmet

  28 Ara 2010

 • merhaba. ben de ispanyolca öğrenmek istiyorum.sohbet grupları yada öğrenbileceğim başka yöntemler varsa yardımcı olurmusunuz. rekemen78@hotmail.com

  ramazan

  16 Ara 2010

 • bende ispanyolca öğrenmeye başlayacağım ama dil öğrenmek istiyorsak biriyle konuşmak gerek diye bilriim. eğer ispanyolca konuşabileceğimiz gruplar bilen varsa yazabilrmi ya da geliştirmek isteyen arkadaşlar varsa msn adresini versin konuşalm.. gracias

  kaan

  16 Ara 2010

 • Bienvenidos esta programa
  Hoşgeldiniz .İspanyolca öğrenmek isteyenleri ve istemeyenleri İspanya ,Meksika ,Bolivya Guatemala nereye isterseniz götürüyoruz.Şaka değil gerçek.Bilgisayarda http://www.wwitv.com açınız .Solda ülke listesine giriniz Bolivya unitel tv. banttan ve guatemala canal 91 banttan yayın yapıyor.Günde yarım veya bir saat ispanyolca kanal seyrettiniz mi problemin yarısı çözülmüştür.Kalan yarısı için de fono ispanyolca kursu http://www.fono.com.tr.de ve http://www.internetpolyglot.com, sizi internette bekliyor.Adiyos amigos.Buenos dias(iyi günler)

  mustafa izgi

  13 Ara 2010

 • merhaba ,
  ben 2 ay Tömer’e gittim..Sağolsun hocamız esra hanım harulup şurulup bitirdi kursu hijjjj bişe anlamadım..anlayanlarda zaten daha önce bilenlerdi..O yüzden arkadaşlar ankarada İspanyolca başka kurs varsa söylesinler..Tabikide espanol :)

  ayşa

  21 Kas 2010

 • rosetta porgramı gorsel hemde ısıtsel gudumuzu kullanacak ıyı ogretıor
  bırde yedidilogren porgramı var buda aynı sekılde.
  2sınıde kullanının faydasını gorursunuz

  cengız

  06 Kas 2010

 • ben de ögrenmek istiyorum ama nedense bir türlü başalayamıyorum.Aslında biraz biliyorum :
  tanışma konularını oradan ok de bana hepsi lazım
  :ben ispanyolca ispanyolca manyagıyım
  bana hesi lazım:(([-(

  SİNAN

  01 Kas 2010

 • :(( :-w :o
  ISPANYADAYIM AMA ISPANYOLCA BILMIYORUM

  seda

  28 Eki 2010

 • MERHABA

  BEN SUAN ISPANYADAYIM VE ISPANYOLCA BILMIYORUM.
  TABI BABAMDA KIZIYOR.BIZE ÇABUK ÇABUK OGRENIN DIYOR.:-uu
  AMA ISPANYOLCA ÇOK ZOR.NASIL OGRENICEZ BILMIYORUM/:)
  ISPANYOLCANIN USTUNE BIDE CATALAN VE INGILIZCE OGRENIYORUM[-(.BENIM ISIM ÇOK ZOR YA.:(
  KIM AYNI ANDA 3 DIL OGRENSINKI.:-w LUTFEEEEEN BANA YARDIM EDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN.
  :((
  ÇILDIRMIS HALDEYIM.:o:-w[-(

  seda

  28 Eki 2010

 • selam arkadaşlar ben bundan 2ay önce ispanyolcaya merak saldım.çünkü kız arkadaşım arjantinden.o bana çat pat öğretmeye çalışıyo tabi, kelime çok çabuk öğrenebiliyorum ama grammerde pek başarılı olduğumuz söylenemez.. ama benimde çalışmam çaba göstermem şart kanımca ve bende ispanyolca öğrenmek istiyorum..bana kaynak olsun, internetten link olsun yardım edebilirseniz çok sevinirim C: şimdiden çok teşekkürler C:

  alp yıldız

  28 Eki 2010

 • @burcu,
  Devamliligi saglayabilmek icin bence en dogrusu bir kursa gitmek. Fono, Rosetta Stone gibi setler yardimci kaynak olarak kullanilabilir…

  Umut DOĞAN

  19 Eki 2010

 • merhaba ben de ispanyolca öğrenmek istiyorum bunun için cd li eğitim setlerini araştırdım sizce fono tarzı eğitim setlerinden öğrenmem daha hızlı ve kolay olur mu? çünkü ispanyol. com yetersiz geldi bana

  burcu

  19 Eki 2010

 • @Melis,
  ispanyol.com doğru kaynak. Ama bu sitede “Yo say” tanımı geçen bir yer yok. Sanırım bir yanlışlık yaptın.

  Umut DOĞAN

  05 Eki 2010

 • yha ben ispanyol.com dan araştırıyorum ama siz farklı konuşuyosunuzz :S orda benim adım me llama Melis denio siz Yo say fln diosunuz bide nasıl okunuo okunuşları verilmemiş orda bir bilginiz varsa okunuş şekli olarak yardm edermsnz :(( por favor 8-| :)

  Melis

  04 Eki 2010

 • ben de biliyorum mes: como te llamas, como se llamas?

  nermin

  18 Eyl 2010

 • hola,soy hacer de istanbul,
  solo quiero aprender espanol. :D
  muchas gracias ;)

  hacer

  31 Ağu 2010

 • Bende ispanyolca öğrenmeye çalısıyorum.Ama zor geldi biraz,erasmus programıyla eylül sonu gibi ispanyada olacağım.

  fatma

  17 Ağu 2010

 • ben ispanyolca öğrenmeye çalışıyorum ama çk kötüyüm dene bilr türkçem bile berbatya ya öğrendim diye bilmem için ispanyolca hem konuşmam yazmam anlama hata düşünmem lazım yardım ederseniz sevinirim:d

  ezgi

  20 Tem 2010

 • guzel bi sayfa tebrık ederım öncelıkle.bende ispanyolca dilini öğrenmeyı çok istiyorum ve kursa basladım yaklaşık bi haftadır gidiyorum. geliştirmek istiyorum. varsa bana eşlik etmek isteyen msn adresim alsın lütfen… birbirimize yardımcı olalım adanadan ben mesut… adıos

  mescey_01@hotmail.com

  mesut

  06 Tem 2010

 • ispanyol büyükelçiliğinin sizi tebrik etmesi gerekli.bu dili çok güzel anlatmışsınız.ben de bir ispanyol yazarın türkçe çeviri tiyatro oyununu okuduktan sonra ispanyolcaya merak duydum.en kısa zamanda öğreneceğim.

  REYHAN

  21 Haz 2010

 • Selam millet! Bende bu yorumlardaki gibi ispanyolcaya merak saldım ve konuşmak istiyorum. 3 sene İtalyada kaldığım için çat pat İtalyanca biliyorum. orda da bir sürü ispanyol arkadaşım olmuştu. şimdide var ama ingilizce bilmediği için sadece hola diyebiliyorum. Bana yardım ederseniz çok sevinirim :) akucukcayir@hotmail.com
  Gracias :)

  Aslı

  27 May 2010

 • Baska sitedeki ispanyolca yazilari kopyalayip yapistirin iyi ispanyolca biliyormus desinler insanlar goruyor o siteleri faydali bilgiler yazin lutfen:-w

  hikmet

  15 May 2010

 • selam millet buenos airesde yasadim icin ispanyolcayi mejburiyetten ders aliyorum nakadar grameri var ozel ders aliyorum gunde 4 saat 60 dolar oduyorum ogrendimi unutuyorum giden paraya yazik nasil bir dilmis bu ya pratik yapmak isteyen olursa yapalim yeniyim ona gore hayalin_sonunda@hotmail.com

  hikmet

  15 May 2010

 • espero q andes bien besotes =) bu cümlede ne demek istenmiş arkadaşlar yardımcı olur musunuz acil :(

  viyan

  26 Nis 2010

 • ispanyolca hangi işlerde işimize yarar ki?? ben de istiyorum öğrenmeyi ama ne işe yaradığı da önemli di mi??

  seher

  30 Mar 2010

 • hola amigos…
  Quiero aprender español…Quién me puede ayudar ??

  ¡hasta luego!

  secil

  15 Mar 2010

 • herkez çok güzel konuşuyor tebrik ediyorum :)
  bnde öğreniyorum ispanole
  yardımcı olucak biri varmı bna

  emre

  02 Mar 2010

 • Hola amigos.Ben lise son öğrencisiyim biR akrabmız perulu bir bayanla evlendi ve ingilizcem iyi olduğu için onunla çok iyi anlaşıyoduRk ve neredeyse kardeş gibi olduk kısa zamnda.Onun ana dili aslında ispanyolcaydı bir gün ona jest olsun diye ispanyolca selam verdim ve ispanyolca öğrenme maceram böyle başladı.Daha çok yeniyim ama bir şeyler ögrendim selam verip hal hatır sorabiliyorum en basitinden.Küçüklüğümden beri yabancı dillere merakım olmuştur.Şimdilik evde kendi çabalarımla ögreniyorum ama büyük keyif alıyorum ilerde de büyük katkılarının olucagı ümidiyle bi kursa yazılmayı düşünüyorum.Hosta la vista.muchos gracias.

  Aslı

  28 Şub 2010

 • YO SOY KONUL TE AMO DIOS AND LIONEL MESSI

  konul

  19 Şub 2010

 • hola AMORE DIOS AND LIONEL MESSI MUCHO

  konul

  19 Şub 2010

 • hola.como esta..Benmde ispanyolca merakım 2gün öncesine kadar yoktu..facede arjantnli bi kızLa tanışana kadar ispnyolca nedr blmezdm..sizler gibi merk saldım.ve öğrenmek istyorum..Napcz..gracias :(:)

  Sercan Kemer

  11 Şub 2010

 • arkadaşlar şu ispanyolca cümlelerin tam anlamını bulamadım sözluklerdenf arklı farklı şeyler çıkıyor bilen birisi tercüme ederse çok sevinirim.Teşekkürler şimdidenn..

  Ya he echado de menos todo tanto
  Cómo te mantienes lejos de mí

  Voy a estar viviendo cada momento con ustedes
  Me rasco mi corazón he … No se suponía que acaba de salir….pero cuando tienes a alguien en mente que usted no puede llorar

  Qué significa eso que quizás puedan también … tal vez se trate de traducir, pero saben …..Te quiero todo .Voy a vivir con y Te amo

  Caner YILMAZ

  05 Şub 2010

 • Merhabalar,
  Herkesin ispanyolca ya yorumu cok hosuma gitti!ben de yeni bi ikinci dil olarak ispanyolca diyorumve istiyorum cooook ogrenmeyiiii….. ingilizce liseden var sonra pratik gelismis durumda yani.Turizm bolgesinde oldugum icin one language is not enough….
  bu siteden sizden yardim alirsam sevinirim

  Filiz

  11 Oca 2010

 • Merhabalar,
  Herkesin ispanyolca ya yorumu cok hosuma gitti! bende yeni bi ikinci dil olarak ispanyolca diyorum ve istiyorum coook ogrenmeyiiii…..ingilizce liseden var sonra pratik gelismis durumda yani.Turizm bolgesinde calisan oldugum icin one language not enough….
  Bu siteden sizlerden yardim alirsam sevinirim

  Filiz

  11 Oca 2010

 • ya arkadaşlar gerçeketen bir dil bilmek kendini geliştirmen açısından çok güzel..ispanyolca kulağa çok hoş gelen bi dil ve mutlaka öğrenmek istiyorum bi kaç şey biliyorum ama ben konuşmak istiyorum bi iki baktım telafuzda zorlanmıyorum..kaldığım yerde kurs imkanıda yok..kendi imkanlarımla nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız çook sevinirim..tavsiyelerinizi bekliyorum por favor gracis..

  Gözde

  02 Oca 2010

 • GOOGLE nin Çeviri hizmeti beni yeni insanlarla tanıştırdı.. Dünyada yanlız değiliz arkadaşlar… Yeni dünya düzenini dostlukları çoğaltarak, insan sevgisini büyüterek kurabiliriz.

  İspanyol Kökenli Porto Riko’ lu arkadaşımla çok mutluyum..

  Onu çok seviyorum.. Çok sıcak kanlı insanlar.

  Onunla tanışma isteğim İspanyolca öğrenme hevesimden kaynaklanıyordu.Onunla yaklaşık 5 ay önce tanıştım.Onu Davet ettim,çok yakında Türkiye’ye gelecek.Çok İyi bir insan…

  Onunla tanıştığım için çok mutluyum.

  Herkese güzel dostluklar ve arkadaşlıklar diliyorum…

  aRseL

  11 Ara 2009

 • hola..
  herkese selam..ben bu ispanyolcayı öğrenmeye daha yeni başladım ve çok kolay olduğunu düşünüyorum..çünkü türkçeye benziyor..tek fark artikılsların ( el ,la ,los,las ) olması… vede cinsiyet farklılıkları..yarıca telaffuzuda çok kolay…

  rihanna

  10 Ara 2009

 • Hola,

  Yo quiero práctico contigo.Ayudarme porfavor…

  Kelime bilgilerimi çoğaltmaya çalışıyorum ama açıkçası bir dili konuşmadan örenemiyorum ben bulgarcayı bile öyle öğrendim yardımcı olursanız sevinirim..Bu arada sizi tebrik ederim.

  Muchas gracias

  sevinç

  05 Ara 2009

 • Bende sizler gibi ispanyolca öğrenmeye karar verdim ve Şili Santiago geldim. Yaklaşık on gündür burada yaşıyorum ve özel ders alıyorum. Şili ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
  Ayrıca bilgi olarak burada yaşam kolay ve ucuz.

  Alp

  14 Kas 2009

 • ya arkadaşlar ben ingiizce ve almanca öğreniyorum almanca çok güzel bir dil ispanyolca karışık ama ispanyolcada öğrenmek istiyorum ich warte auf deine helfen auf wiedersehen

  ahsen

  10 Kas 2009

 • arada insanın kafasının dağıtmak veya hayata farklı biryerden bakmak için yenilik yapmak gelir insanın içinden.işte böyle bende ispanyolcayı seven ve öğrenmek isteyenlerdenim nasıl başlayabilirim ve lütfen Ankara’DA TÖMER DIŞINDA KURS VAR MI ?

  şimdiden gracias

  ebru

  20 Eki 2009

 • :(

  jillianss

  12 Eki 2009

 • slm ben havva türkiyede yaşıyorum ve erkek arkadaşımda ispanyada yaşıyor ama ispanyolcası süper bende oraya gitmeden önce ispanyolcayı ögrenmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk

  havva

  03 Eki 2009

 • :)selamünaleyküm ben guatemaladan bir bayan ile tanıştım onunla sözlük kullanarak konuşma ya gayret ediyorum konuşmayı sürdürüyoruz ancak ispanyolca yı öğrenmeden bu konuşmanın akibetinin olumlu olması mümkün değil ben bunu keğıda yazarak vede sürekli bununla konuşarak öğrenmek isteğimi yerine getirmeye çalışıyorum bana sizde ispanyolca kelimeleri anlamlarıyla göndererek yardımcı olmanız için sizden ricada bulunuyorum bunu önemli bir vazife olarak yaptığınızı düşünerek bu talebi size iletiyorum umarım yardımcı oursunuz

  vahid

  14 Eyl 2009

 • selam umut abi ben lise 2 ye gidiorum we derslermn arasında yabancı dil öğrenmek eglence benim için ing.kursuna gidiorum hala dewam ediorum özel derste aldım yabancı arkadaslarım war msn de facede yada mektup yoluyla srekli pratik yapıoruz ewde ablamla,, japonca öğremeye başladım we ispanyolcanun o kadar zor olduunu sanmıorum öğrenebilirim ama telafz edemem,,,bu yüzden yardımını istiorum yorumları okuduum da kendi kndme ne kadar zamnda öğrenrim sorusuna sen karar wer dmişsn yatkın olduumu dsünüorum we yazım calişmalarıma gnde 2 sa.ayırabilirim we srekli konuşma halinde olurum sence ben ne kadar zamnda öğrenebilirim we birde ciddi anlamda yardımcı olabilir misin???yani amacım sadece bikaç kalıp öğrenip sokak dili gibi konuşak deil ciddi anlamda konuşmak istiorum tüm bunların birikim olduuna inanıoru we hem gramer olarak hemde okuma olarak yardımını istiorum….:)lütfen yardmcı ol….

  gülsüm

  01 Eyl 2009

 • ben bir otelde çalışıyorum 2 tane bay bayan ispanyol genç otelin havuzunda yüzerken onları izledim ve konuşmalarını dinledim gerçekten çok hoş bir dil olması lazım ben bile türkçeyi ispanyol aksanıyla söylemeye başladım çok hoş bir dil birde ispanyolcayı öğrenen için fazla dil sorunu olmaz. çünkü içinde italyanca ve diğer dillerle bile çok benzer . öğrenmenizi tavsiye ederim.

  ibrahim

  30 Ağu 2009

 • umut abi yardım et bana lütfen. bana ispanyolcayı aşama aşama canlı ders şeklinde veren bir site söyle. ben seneye yaz tatiline ispanyaya gidiyorum inşallah. öğrenmem lazım ispanyolcayı. lütfen yardım et. biliyosan söyle … :(

  sevgi

  29 Ağu 2009

 • belleza, le cuento que llegue muy bien, un poco cansado pero todo en orden, lo de musulman se lo regalo y de sigui al fin nunca me dio nada para entregarle al hombre, lo espero con bombos y platillos aca el 19 y espero que no se rasque mucho rata. le mando un abrazo y nos vemos proesor

  bana bunu cevirebilcek olan varmii ??? varsa eger mail atabilirse cok sevinirim

  buttercup_0_0@hotmail.com

  damla

  26 Tem 2009

 • ispanyolca ögrenmek istiyorum..yardımcı olabilcekler varmı ? trabzonda yaşayan varsa özel ders alabilirim.. buttercup_0_0@hotmail.com adresim bu güzel site için teşekkürler :)

  damla

  22 Tem 2009

 • marta eklersen benı pratık yapabılırız.bende arjantındeyım

  sınan

  11 Tem 2009

 • marta eklersen benı konusabılırız…bende arjantındeyım.pratık yaparız

  sınan

  11 Tem 2009

 • slm bende ögrenmek istiyorum ıspanyolcayı.ispanyolca bilen arkadaşlar ise bana yardımcı olurlrsa sevinirim tatli_yarim06@hotmail.com.yardımcı olursanız sevinirim

  sedat

  04 Tem 2009

 • ben bir ara okulda ispanyolca dersi almıştım. iki tane hocaız vardı. biri kolombiyalı biride meksikalı.bize derlerdi ki hasta la vista yı kullananlar genelde medeniyetten yoksun olanlarmış.onun için bize söylemememiz gerektiğini söylerlerdi:-?
  bilginize:)>-

  dervis

  24 Haz 2009

 • hola todos mi nombre es murat soy de istanbul ..hablo un poco espanol y comprendo el espanol,pero no puedo hablarlo.. djmuratsah@hotmail.com

  murat

  17 Haz 2009

 • herkese slm.ben arjantıne yenı geldım.ıspanyolca ıle ılgılenen arkadaslarla yazısabılırım.adresım zelalankara@hotmail.com

  sınan

  16 Haz 2009

 • bende öqrenmek istiyorum ailede tüm üni öqrencileri ing biliyor benimde ing öqrenmemi istiyorlar ama ben istemiyorum farklı olmak lazım ….İspanyolca bilen warsa bana bi kaç püf noktasını sölermi

  speedy1334@mynet.com ßuna maiL aTınız Pls (:(:(:

  ne qerek waR

  14 Haz 2009

 • Selam arkadaşlar. Ben de ispanyolca öğrenmeyi çok istiyorum. geçen yıl ailemle birlikte barcelonaya gitmiştik. Müthişş güzeldi. Ayrıca ispanyollar bize çok benziyorlar.Çok samimiler hiç yabancılık çekmedim. Özellikle ispanyol erkekler de çok yakışıklılardı :)>-( sölemeden edmedim:d )

  betül

  04 Haz 2009

 • selam arkadaşlar ben de isp öğrendim gramer bitti fakat pratik yapmaya ihtiyacım var.pratik yapmak isteyen ya da gramer konusunda yardım isteyen ekleyebilir sefa_demirocak@hotmail.com

  Sefa

  12 May 2009

 • arkadaşlar bende ispanyolca öğrenmek istiyorum ama bana biraz zor gibi geliyor sanırım emre bu konuda bana yardımcı olabilir.

  A.EMRE

  15 Nis 2009

 • Merhaba arkadaşlar, ben brezilyada yaşıyorum, haliyle portekizcem fena değil, allahtan ispanyolca portekizceye yakın bir dil öğrenmekte pek zorluk çekmiyorum, pratik yapmak isteyen arkadaşlar olursa bilgilerimizi paylaşalım… tchauuu

  Emre

  15 Nis 2009

 • SEvili melek arkadasim,yazdigin cumle ffansizca ama pek bir anlam ifade etmiyor.ETTGI KADARIYLA sana TURKCE ceviriyim:Ozur dilerim,ben seni tanimiyorum ama bana hala yaziyosun,herhangi bir hayatiniz varmi,siz bir bagimlisiniz<.BUYRUN…AYRICA ozur dilerim excusez-moi olacakti.)

  ozan

  13 Nis 2009

 • ben 1 ay önce ispanyolca öğrenmeye başladım büyük bir azim ile şimdi neredeyse ispanyol gibi konuşa biliyorum gündüzleri kursdan çalıştım geceleri ispanyol.com dan gerçekten ingilizceyi zorzarkonuşuyodum ama ispanyolcayı çok iyi biliorum şimdi ama kendimi boş bırakmaya gelmes buradan ispanyolca hocama teşekkür ediyorum ve beni destekleyen ispanyol tabata yada (nişanlım)

  sacit uslu

  17 Mar 2009

 • hasta luego vomas

  mereve

  07 Mar 2009

 • bazı hatalar olur canım hi hatasız olacak değil bana erve deyin

  mereve

  07 Mar 2009

 • yaaa benim adım merve napcanız adımı değil

  mereve

  07 Mar 2009

 • ben ispanyolca öğrenmeyi çok istiyorum hele hele merve demeyi arkadaşım yaren bana mervenin ispanyolcada merve-i dmek olduğnu öğretti ama ben bundan emn olmak istiyorum samsunda oturuf 3.sınıfa gidiyorum 9 yaşındayım en çok sevdiğim sanatçı hadise dir

  napcanız adımı

  07 Mar 2009

 • evet,bazı hatalar var..bilgiler için saolun.neslihan ispanyolcan var sanırım?

  merve

  28 Şub 2009

 • evet bence de hatalar var..buonas tardes=iyi akşamlar demek,buones dias=günaydın,buen dia=iyi günler,buenas noches=iyi geceler..bilgiler için de saolun.neslihan ispanyolca biliyosun sanırım?

  merve

  27 Şub 2009

 • Merve, ispanyolcada mi, mu gibi soru ekleri olmadigi icin duz cumleyi unlem ve soru cumlesinden ayirmak icin ters unlem isareti ve ters soru isareti kullaniliyor ve bence bilinmesinde fayda var her nekadar tarzan ispanyolcasi konusulsada. tabii bu benim fikrim.

  Neslihan

  22 Şub 2009

 • yalniz bir yanlis var gunaydin: buenas tardes degil, buenos dias. Ispanyol.com sitesini bende gordum ama bitakim yanlislar var duzeltilirse sevinirim. Bu arada Melek yazmis oldugun ispanyolca degil fransizca.

  Neslihan

  22 Şub 2009

 • @merve,
  İspanyolca dünya üzerinde farklı coğrafyalarda konuşulduğu için farklılaşmış. O yüzden bir Güney Amerikalı ile bir İspanyol birbirini anlamayabilir. Zaten o yüzden İspanya’da konuşulan dile kendileri Kastilyaca diyorlar. Zaman konusunda haklısın, tarde daha çok “öğleden sonra”ya karşılık geliyor. İspanyolca “cinsiyet” ayrımcılığı yapan bir dil, yani öznenin cinsiyetine göre cümle içindeki birçok şey değişiyor. Ters ünlemler de o dilin gramer yapısıyla ilgili, Tarzan İspanyolcası için kullanmana gerek yok. :)

  Umut DOĞAN

  18 Şub 2009

 • son bişeycik daha:)bazı selamlaşmalarda ters ünlem işaretiyle başlamış,ünlemle bitirmiş..yada soru işareti içinde öle.ne demek oluyor ki bu, kullanmasam anlamımı değişir?

  merve

  18 Şub 2009

 • selam,seneye erasmusla ispanyaya gidicem,bi kursa yazıldım aynı zaman da internetten de takip ediyorum,yeni yeni öğrenmeye çalışıorum..ancak kafamı karıştıran bazı şeyler var..mesela
  sen de yazmışsın “günaydın=buenos tardes ” diye,tamam da tarde’nin anlamına bakıorum.öğleden sonra,akşam anlamına geliyomuş.o zaman günaydın mı:-?iyi akşamlar gibi olmalı diye düşünüyorum.bi de buenas tardes olmucak mı dorusu.. os değil de as la biticek(çünkü tarde istisna olan bir artikel).ya bi de şunu merak ediyorum:bien venidos=hoşgeldiniz deniyor da başka biyere girdim buna hoşgeldin demiş,bienvenido içinse hoşgeldiniz demiş ..heryerde farklı:(( “buen dia” ne demek bu arada?:)
  şöle ciddi biliyorum ben bu dili diyen arkadaşlar ..YaRdIM edin bana:((((
  sitende güsel olmuş,ellerine sağlık:)

  merve

  18 Şub 2009

 • Merhaba,
  İspanyolca araştırırken sayfanıza denk geldim. linkinizi vereceğim sayfamda.

  Teşekkürler bilgiler için :)

  cilekli pasta

  11 Şub 2009

 • buenos noches’!eu gosto hablar espanol,io Quatro lengua hablas yo viviendo en mardin.yo estoy hablando con su amigo senorita…soy de turcuia en mardin’.io tengo 20 anos.EN NUSAYBİN VİVİR MUY BİEN ESTOY ESPERANDO.GRACİAS.me llams:yavuz yılmaz]io nao queroy aquardar mio amigo!’^+%&/()=?_;xao.

  yavuz

  26 Oca 2009

 • mrhba:) bu seneye kadar ispanyolca öğrenmek aklımın ucundan bile geçmemişti.ama Allah nasip ederse yazın evlenip Kolombiya’ya gideceğim.bu yüzden ispanyolcaya aşinalığım olması gerekiyor.Bu dil hakkında hiçbir şey bilmeden gitmek istemiyorum.kaç sene kalacağım belli değil.orda ilk sene dil kursuna gidecğim inşallah.ama dediğim gibi ön hazırlığımı daha gitmeden yapmalıyım.bu siteden umarım istifade edebilirim.

  yelda

  25 Oca 2009

 • Merhaba,
  Ingilizce disinda herhangi bir dil icin MSN’den yardim edebileceklere, ispanyolca konusunda yardima hazirim. Cikarci oldugumu dusunmeyin lutfen :d
  MSN : yazliksinema@myway.com

  Serkan

  22 Oca 2009

 • arkadaşlar ispanyolca öğrenmeyi çook istiyorum ispanyol.com sitesine bakıyorum ama tek zor oluyo yardım edebilcek olan varsa sevinirim.sürekli konuşabileceğim biri olsa daha iyi olur dimi

  aysun

  17 Oca 2009

 • Hola,
  Arkadaşlar bende bir kaç yıldır İpanyolca ya merak sardım.İnşallah da öğreneceğim.Askerden yeni geldim iş bulunca kursa gitmeyi düşünüyorum. Buarada tamam İspanyolca zor ama düşünün ki Türkçe bana göre İspanyolca dan daha zor :) herkese başarılar dilerim ;)
  İzmirden sevgilerle,
  Adios:)>-

  Özkan KABACA

  14 Oca 2009

 • Hola todos
  2 yila yakindir ispanyadayim, ispanyolca kendi icindede dillere ayriliyor. kelime ögrenebilirsiniz ama kullanabilirmisiniz orasi süpheli.çünkü grammer leri farkli ve ayrica düzensiz fiilerda çok var.bu konuda zorlanirsiniz..Mesela.-ir gitmek fiilini voy gidiyorum olarak cakimlersiniz ki bunun gibi bir sürü düzensiz fiil var:)..ayrica Andalucia bolgesindeyim, burada hem kisaltilarak hemde cok hizli konusuyorlar :(..ama ispanyollar bir numara insanlardir.türklerin avrupalilasmis hali diyebilirim :)
  herkese kolay gelsin..
  adios amigos.

  Okan

  09 Oca 2009

 • slm.. Hayatımın geri kalanını Şili’de yaşamak istiyorum ve tabiki dil çok önemli ve güney amerika da ispanyolca konuşulduğu için ispanyolca öğrenmeliyim. 9 ay gibi bi süre sonratamamen yerleşmeyi düşünüyorum; bu ara zamanda öğrenebildiğim kadar ispanyolca öğrenmek istiyorum… Kolay yada zor diye bir ikilemde değilim, çünkü hayatıma devam etmek istediğim ülke olarak şili’yi seçtim ve bir daha geri dönmemek adına kişisel bir karar ama ön hazırlık olarak gereksinimlerimi anlatabileceğim ve anlayabileceğim kadar ispanyolca öğrenmeliyim…

  arkan

  08 Oca 2009

 • ispanyolca öğrenmek istiyorum

  yasemin

  04 Oca 2009

 • hola:)
  bu dil gerçekten çok güzel uzun zamandır öğrenmek istiyordum bende yeni başladım ama siteniz gerçekten çok güzel tebrik ederim adios:):)

  merve

  28 Ara 2008

 • hola bende çook yeni ispanyolca öğrenmeye başladım aslında keyifli bir dil hemen hemen okunduğu gibi yazılıyor arjantine yerleşicem oranında ana dili ispanyolca bu sürece yeni başladım basit ispanyolca bikaç kelime şuanki gelişme:) en el futuro hasta la vista:) muças gracias.

  doğukan

  23 Ara 2008

 • muchas gracias :)

  hüdai

  20 Ara 2008

 • @hüdai, rica ederim. Ben de sizin gibi öğrenci durumundayım. Ama işi ciddiye almak ve ilerletmek için kurs gerekli görünüyor. Bildiğim kadarıyla TÖMER ve özel kurs firmaları farklı dönemlerde kurslar açıyorlar, ama ayrıntıları araştırmanda fayda var.

  Ayrıca istersen Rosetta Stone‘un çok kaliteli setleri var. Onları da inceleyebilirsin.

  Umut DOĞAN

  19 Ara 2008

 • Arkadaşlar herkese hola:)

  Umut kardeşim öncelikle ellerine sağlık

  Yalnız bir sorum olacak
  Yoğun bir şekilde çalışıyorum sadece hafta sonumu ayıracağım bir kurs tavsiye edebilir misin ?elbette İspanyolca için.

  hüdai

  19 Ara 2008

 • merhaba, ben ispanyol.com adresine yaklaşık 2 yıldır aralıklarla giriyorum. oradaki basit ispanyolca derslerini ögrendim. gramer derslerıne geçince şok yaşadım, zira kelime bilgim yok. Asıl sormak istediğim. Kursa gitmek istiyorum, ingilizcem advance seviyesinde, fakat ingilizce için kursa gitmedim, kendim geliştirdim, sonra bir kursun sınavına girip seviyemi belirledim, sertifika aldım. Her ne kadar sertifika bir işe yaramasada. Şimdi ispanyolca ögrenmek için kursa gidecegim, dil ögrenme alışkanlıgım kursla degil, dogal olarak zamanla ögrenme şeklinde. duyarak, kullanarak.

  tavsiye edeceğiniz kurs var mı ? onu ögrenmek istiyorum.

  Emre

  17 Ara 2008

 • arkadaslar ben ispanyolca kursuna 2 ay gibi bi süre gittim.yardımcı olması kaydıyla tell me more ispanyolca set aldım.isteyen olursa uygun bi fiyata verebilirim.lisanslı orjinal.gercekten ögrenmede cok yardımcı ve cok zevkli bi set.gracias..hannibal4423@hotmail.com:)>-

  zaza

  15 Ara 2008

 • rüyamda ispanyolca konuştuğumu gördükten sonra kalktım ve o gün içinde ispanyolca temelini anlatan bi kitap aldım.fono yayınlarından ispanyolcaya ilk adım kitabın ismi.kitap biraz basit düzeyde anlatıyor ama öğrendiğiniz herşey kalıcı oluyor.başlangıç seviyesinde dilden nefret etmeden öğrenmek isteyenlere duyurulur :)

  halil

  14 Ara 2008

 • selam,
  ben elif.ispanyolcayı öğrenmeyi çoook istiyorum..

  elif

  10 Ara 2008

 • köselmiş nediyiym:):(8-|/:):o:-?:-uu:-&#119;;)[-(:)>-@};-<):):-ss8->(:|(*):-s@-)b-(l-)~:>~o)=;=p~>-)>:)>:/%%-(~~)=:)<:-p

  gamze

  07 Ara 2008

 • gracias gamze

  hüseyin

  06 Ara 2008

 • :-?

  hüseyin

  06 Ara 2008

 • arkadaşlar ben son iki ay içinde ispanyolcaya merak salmış bulunan 10 yaşında 4. sııf öğrencisi çocuğum.sizce ispanyolca öğrenmelimiyim

  hüseyin

  06 Ara 2008

 • ispanyolca-türkçe çevirmenlik okuyorum… derinine inince cok ağır bir dil olduğunu söylemek isterim. ispanyolcayı öğrenmek isteyen bukadar kişiyi görünce çok sevindim ve de yazamadan geçemedim.. herkese başarılar umarım kısa sürede halledersiniz ;) muchos besos
  salud:)>-

  gamze

  03 Ara 2008

 • öğrenilmesi en kolay dil ispanyolca…ingilizce-almancadan bile çok kolay,bir de biraz öğrenip konuşmaya başladığınızda etrafınızda müthiş havalı oluyorsunuz,sevgiler

  elif

  30 Kas 2008

 • merhaba ben nes ispanyolcayı çooook öğrenmek istiyorum bir ispanyol kişiyle konuşacak kadar yardımcı olun lütfeen gracias

  neslihan

  28 Kas 2008

 • Ya valla bende biraz biliyorum ama az biraz seneye kursa gdicem inşallah igilizce 4. seviye filan az biraz yani ama ben biraz bildiğimi söyleyebilrim hemde cok cabuk ilerleyen bir dil canuk kavranıyor yani :)

  nida

  27 Kas 2008

 • ben ispanyolcaya yeni merak saldım:d quizas ı bİ İkİ kere dİnLedİm sözLerİne bAkArAk rAhAtLıkLA söyLeyebİLİyorum xD İnşALLAh öqrenİrİm tAmAmen xD tAbİ sİZLerİnde yArdımıyLA grAcİas:):)

  Gözde

  26 Kas 2008

 • @kadir can
  Sorduğun sorunun yanıtını etkileyen o kadar çok çevresel faktör var ki:
  - Daha önce başka dil öğrenip öğrenmediğin…
  - Dil öğrenmeye yatkınlığın…
  - Kursa gitmeyi düşünüp düşünmemen…
  - Günde ayıracağın süre…

  Bence bu soruyu kendin cevaplamalısın. ;)

  Umut DOĞAN

  18 Kas 2008

 • hocam bn lise 2.sınıf öğrencisiyim ispanyolca öğrenmek istiorum…
  türkiyede kendim öğrenmeye çalısam kaç ay veya kaç yılda öğrenebilirim…

  kadir can

  15 Kas 2008

 • mrh arkadaşlar ispanyolca öğrenmeye aniden karar verdim:-?ama bilen kimseyi tanımıyorum bana yardım edersseniz çok sevinirim.ben ünv öğrencisiyim ingilizcedede ben yardım edebilirim.Dont forget,the more we help to together,the more we can broden our horizon…sincerely
  muchas gradias(heroashero@hotmail.com)
  ı am waiting for your helps
  birdal;)

  birdal

  12 Kas 2008

 • @melek
  Bu yazdıkların bildiğim kadarıyla İspanyolca değil Fransızca… Ama Fransızca’m olmadığı için bir yorum yapamayacağım. “Bana yazdığını anlamadım” gibi birşeyler yakaladım cümle arasında… :-?

  Umut DOĞAN

  12 Kas 2008

 • arkadaslar aranızda ispanyolca biliyorum diyen varsa şunu bana çevirsin…

  escusez-moi je crois q je ne te connais pas alors pour quoi vous me ecrivez est que vous n’avez pas de vie ou quoi . vous etes une accro

  melek

  12 Kas 2008

 • hola. ben rusayada yasıyorum ama birsürü ispanyol arkdaşlarım var öğrenmek istiyorum uu:D/

  roxanna

  10 Kas 2008

 • ispanyolca da yardım edebilirim ama aksan bozukluğu olabilir.(arjantin ispanyolcası iLe)

  marta

  29 Eki 2008

 • Hola
  Ben şu anda ispanyolca namına hiçbirşey bilmiyorum ama bunu öğrenmek için acayip bir şevk var içimde,bu heves şöyle başladı,3 ay gibi bir süre yurtdışında ingilizce3 eğitimi için bulundum ve bu süre zafında birçok ispanyol arkadaşım oldu,hepside gerçekten 10 numara insanlardı ve bizlere çok benziyolar arkadaşlar ve hakkaten olamaz böyle bi millet dedim ve çok sevdim,onlar kendi aralarında falan konuşurknde telafuzu çok hoşuma gitti ve neolursa olsun bu dili öğrenmeye karar verdim,,şu anda orta düzeyde ingilizcem var ve finans sektöründe çalışıyorm ve bu sektör için ispanyolca öğrenmemin işim açısından bana hiçbir katkı sağlamayacağımı bilmeme rağmen bu dili öğrenmeyi çok istiyorum,,yakın vadede ispanya seyahati planlarım var,oraya gittiğimde çat pat konuşacak düzeyde öğrenmek bile beni çok mutlu edicektir.

  ersin

  21 Eki 2008

 • :xgüzelmişş:-w

  ömer

  10 Eki 2008

 • pınar
  ispanyol.com yeter sana

  mehmet

  04 Eki 2008

 • por favor :(

  Pınar Çolak

  26 Eyl 2008

 • Selam Ben Türkiye de yaşıyorum…ve ispanyolca öğrenmek istiyorum,Ama çevrem de hiç İspanyolca bilen yok.
  annem yabancı olduğu için almanca biliyorum.Ayrıca rusça ve 3.seviye de ingilizce biliyorum.Bu dillerle oldukça fazla pratik yapabiliyorum.benim ispanyolca öğrenmem de yardım ederseniz asit_bebek@windowslive.com

  Pınar Çolak

  26 Eyl 2008

 • hola todos amigos………que tal*espanol es muy bien legua..yo gusto espanol..hasta luego ahora adeo

  mesut aslan

  29 Haz 2008

 • Muchas Gracias :D Ya gerçekten ispanyolca güselmiş çok teşekkürler ön bilgi oldu Ben ispan yolcayı gol diye bir film vardı orda konuşuyolardıda güsel geldi :D öğrenim dedim
  hadi
  tekrar muchas gracias

  Hastala vista
  adios

  zihni

  27 Haz 2008

 • Soy Gizem de Ankara. Pienso que Español es muyyy dificil :) Intendaré aprender palabras con tu método:)>- Gracias ;)

  Gizem

  24 Haz 2008

 • porfavor que yo soy turca y no sé como aprenderlo y estoy en las Islas Canarias.. ayudenmee..que viné de Turquia y no se 8-|
  GRACIAS X AYUDAR :d

  eva

  21 May 2008

 • Selam ben de ispanyada yasiyorum ispanyolcayida cok iyi biliyorum ama annem biraz zorlaniyor benim yasimin kucuk olmasi yuzunden iyi konusuyorum sadece gunluk kelimeleri degil ama bazende turkceyi unutuyorum bu normal diyorlar..:d Annem nasil ogrenebilir lutfen yardim edin birazcik geç olsada..Bueno gracias por ayudarme y mi madre no sabe porfavor ayudenme y encima estoy en las islas canarias eso significa que tengo buena suerte ..(cReoo8-&#124;)peRoo .. no os voy a contar todo esoo.. me imagino que me van a ayudaR..
  GRACIAS!!
  XAO ADiOS

  rubi

  21 May 2008

 • Hola Ceren!
  El español es gran lengua. Gracias por su visita. Adiós :)>-

  Umut DOĞAN

  05 Tem 2007

 • Hola!
  Yo soy Ceren.Estoy aprendiendo español también.Es una lengua difícil.buena suerte..
  Adiós ;)

  Ceren

  05 Tem 2007